Alle montører og teknisk personell innen energi og elkraft har behov for et godt Multimeter og Megger synes derfor det var på tide å designe et Multimeter spesielt for energibransjen. Innebygget med funksjoner spesielt aktuelle for energimontører, AVO®835 – digitalt TRMS multimeter for proffmarkedet.
I tillegg til True RMS meter for opptil 1000V AC+DC spenningsområde, strøm fra 0,1mA opptil 10A og resistanse område fra 0.01 Ω til 50 MΩ.
Men hva gjør dette Multimeteret så spesielt interessant for energibransjen? Følgende unike funksjoner er bygget inn:
- Fasefølge/dreieretningstester for 3 fase
- Samtidig visning av AC og DC spenning
- Induktiv (ikke kontakt) spenningsdeteksjon
- Integrert utladefunksjon av restspenning fra testobjekt
- Smoothing funksjon fanger raske hendelser f.eks. kort strømpuls
AVO835 har display med klassisk Megger analog/digital visning og 0,1% basis nøyaktighet. Megger AVO385 er spesielt værbestandig og robust konstruert med IP54 og CAT III 1000 V og CAT IV 600 V*. Les mer om dette i datablad.
Ta kontakt med Megger AS for et uforpliktende pristilbud på tlf. 22280040 eller epost: post@megger.no .